Avcılar Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat

Avrupa Brüksel için teyakkuza geçti!

Avrupa Brüksel için teyakkuza geçti!

Belçika’nın başkenti Brüksel’de havalimanı ve metro istasyonunda art arda patlamalar sonrası diğer Avrupa ülkelerindeki havalimanı ve sınırlarda güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı.

23 Mart 2016 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Belçika’nın başkenti Brüksel’de havalimanı ve metro istasyonunda art arda patlamalar sonrası Avrupa ülkelerindeki havalimanı ve sınırlarda güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı’da ve AB kurumları yakınlarıdaki Maelbeek metro istasyonunda art arda gerçekleşen saldırılar sonrası Avrupa alarma geçti. Almanya’da dünyanın en büyük transit havalimanlarından biri olan Frankfurt Havalimanı’nda güvenlik seviyesi artırıldı.

ELYSEE’DE ZİRVE

Fransa’da da bir kriz masası oluşturuldu. Paris’teki havalimanında da güvenlik sıkılaştırıldı. Fransa Başbakanı Manuel Valls, Savunma Bakanı Jean Yves le Drian, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, yerel saatle 10.00’da (TSİ 11.00) Elysee Sarayı’nda Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldi.

İNGİLTERE DE OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın ardından İngiltere Başbakanı Cameron da güvenlik yetkililerinin dahil olduğu COBRA grubunu olağanüstü toplantıya çağırdı. Cameron , Belçika’daki patlama sonrası kriz masası kurulduğunu ve kendisinin başkanlık yapacağını söyledi. Cameron, “Brüksel’deki olaylar nedeniyle şoke oldum. Yardım için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

RUTE: HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Belçika’nın başkenti Brüksel’de meydana gelen saldırılardan sonra komşularına her türlü yardımı yapmaya hazır oldukları mesajını verdi. Rutte, yaptığı açıklamada, Belçikalı mevkidaşı Charles Michel ile görüştüğünü belirtti ve Belçika’nın alçak ve canice saldırılara maruz kaldığını kaydetti. “Kalbimiz kurbanlar ve yakınlarıyla beraber” diyen Rutte, komşularına yardıma hazır olduklarını ifade etti.
Hollanda’da da gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alınacağının altını çizen Rutte, bu kapsamda gün içinde ilgili bakanların katılımıyla güvenlik toplantısı gerçekleştirileceğini söyledi.

HOLLANDA ORDUSU ALARMDA

Hollanda ordusu da, Twitter üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Belçika’daki saldırılar sonrası havalimanları ve sınırlarda güvenlik önlemlerinin artırıldığı ifade edildi.

İSVEÇ: DEMOKRATİK AVRUPA’YA YAPILMIŞ BİR SALDIRI

İsveç Başbakanı Stefan Lövfen patlamaları ‘demokratik Avrupa’ya karşı yapılmış bir saldırı’ olarak niteledi.

İTALYA BAŞBAKANI: KALBİM VE AKLIM BRÜKSEL’DE

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Belçika’nın başkenti Brüksel’de sabah saatlerinde peş peşe yaşanan patlamaların ardından Brüksel için destek mesajı verdi. İtalyan lider, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki kişisel hesabından patlamalara ilişkin iletisinde, “Kalbim ve aklım Brüksel’de, Avrupa’da” dedi.

Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni de yaptığı yazılı açıklamada, Brüksel’deki gelişmeleri nefesini tutarak takip ettiğini belirterek, Belçika halkı ve hükümetine desteğini dile getirdi. Bakan Gentiloni, Brüksel’deki İtalyan vatandaşları için kriz masası oluşturduklarını da bildirdi.

Öte yandan, İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre, Brüksel’deki saldırıların ardından başta Roma Fiumicino Havaalanı olmak üzere ülke genelindeki önemli havaalanı ve terminallerde güvenlik önlemleri yoğunlaştırıldı.
 

İŞTE SANİYE SANİYE DEHŞET ANLARI!

PATLAMADAN SONRA METRO BÖYLE TAHLİYE EDİLDİ

BRÜKSEL’DE 3. PATLAMA

İŞTE PATLAMA ANINDA YAŞANAN O PANİK!

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

THY SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

GÖRGÜ TANIKLARI YAŞANANLARI ANLATTI

BELÇİKA’DAN PKK’YA POLİS KORUMASI

PKK AVRUPA’NIN ORTASINDA ÇADIR KURDU

BRÜKSEL’DEKİ PKK ÇADIRI YAKILDI

Kaynak: AjansHaber

KAYNAK : http://www.ajanshaber.com/avrupa-bruksel-icin-teyakkuza-gecti-haberi/342373

Yorumlar kapatıldı.

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül
Genel