Avcılar Evden Eve Nakliyat Ankara Evden Eve Nakliyat

Ataköy etüd merkezleri, Ataköy etüd

Ataköy etüd merkezleri, Ataköy etüd

Çocuklar geleceğin büyükleridir. Onların iyi bir yere gelmesini herkes istemektedir. Birçok alanda başarıya imza atmaları eğitim sayesinde olmaktadır. Çocuklara ders çalışmak sevdirilmelidir. Çocuk dersi eğlenerek yapmalıdır. Yine mi ders dememelidir. Aslında etüt merkezleri de bunun için vardır.   Çocuklar ödev yapmaktan nasıl mutlu olmalıdır? Sorusuna cevap verilmektedir. Doğru bir şekilde bir çocuk yönlendirilirse her zaman […]

06 Ağustos 2016 Cumartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Çocuklar geleceğin büyükleridir. Onların iyi bir yere gelmesini herkes istemektedir. Birçok alanda başarıya imza atmaları eğitim sayesinde olmaktadır. Çocuklara ders çalışmak sevdirilmelidir. Çocuk dersi eğlenerek yapmalıdır. Yine mi ders dememelidir. Aslında etüt merkezleri de bunun için vardır.

 

Çocuklar ödev yapmaktan nasıl mutlu olmalıdır? Sorusuna cevap verilmektedir. Doğru bir şekilde bir çocuk yönlendirilirse her zaman iyi sonuçlar alınmaktadır. Bir çocuk ne kadar doğru yönlendirilir ise o kadar çok başarı sağlar. Ne kadar yanlış yönlendirilirse o kadar kötü sonuçlar doğurmaktadır. Söz dinlemez hâle gelmektedir. Ataköy etüd merkezleri de bu konularda anne ve babalara çok büyük bir destek sağlamaktadır.

 

Bazen çocuk ile anne babalar arasında çok büyük bir iletişim problemi yaşanmaktadır. Aileler işin içinden nasıl çıkacağını bilmemektedir. Aslında etüt merkezleri ailelerinde kurtarıcısı durumdadır. Çocuk ders çalışmak istemeyince aileler ne kadar zorlasa da sonuçsuz kalmaktadır. Daha sonra da çocuğu kendi hâline bırakmaktadır. Çünkü yöntem bilinmediği için ne yapılırsa yapılsın çocuk bunu daima ters anlamaktadır. Ya da tersini yapmaktadır. Ama bir çocuk etüde gönderilir ise o çocuk ne kadar çok ders çalışmaya istekli olduğu görülebilir.

 

Belki de ev ortamında yeterince çocuk için ders çalışılacak bir ortam bulunmamaktadır. O ortam bulunmayınca çocuk otomatik olarak ders çalışmayı reddetmektedir. Ataköy etüd merkezi ile o ortam oluşturulmaktadır. Ortam oluşturulduğunda çocukların nasıl dersi istekli dinleyecekleri yöntemi belirlenir. Ders akışı ona göre devam eder.

 

Okuldan sonra kalan zamanı etüt sayesinde çok verimli geçirilmesi sağlanır. Mesela gündüz derslerini çalışır ve bütün ödevlerini bitirirse akşam dilediği gibi oyun oynar ya da ailesi ile vakit geçirebilmektedir. Derse çalışmak ve sınavlara çalışmak aynı zaman da ödev yapmak öğrenciler için çok büyük bir yüktür. Tek başına bunun üstesinden gelmeleri çok zordur. Çünkü bilmediği bir konu da yardım alacağı birileri bulunmalıdır. Bunu da sağlayan en iyi öğretmenlerdir. Çünkü her türlü konuya hâkimdir. Doğru kişilerden bilgi öğrenildiğinde artık ders çalışmak daha keyifli olmaktadır. Etüt merkezleri öğrencileri planlı bir şekilde yönlendirmektedir.

Yorumlar kapatıldı.

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül
Genel